user-icon
Position
karaj
Company
safarbato
Bio

برج خلیفه

برج الخلیفه بلندترین و زیباترین شاهکار معماری دنیاست ، که با هشتصد و بیست و هشت متر ارتفاع ،

به نماد شهر دبی  در تور دبی  تبدیل شده است . ساخت این سازه در سال 2004 میلادی آغاز شد و با گذشت شش سال ، در سال 2010 افتتاح گردید . این سازه دارای صد و شصت و سه طبقه است و جالب است بدانید که این بنا قرار بود در ابتدا تنها یک مجموعه تفریحی و مسکونی با هفتاد و سه طبقه باشد . رفته تغییرات متعددی در طراحی آن صورت گرفت و در نهایت چنین شاهکاری خلق گردید. برج الخلیفه دارای کاربرهای متنوعی است و از بخش های تفریحی متعددی تشکیل شده است که هر کدام سبب جذب بیشتر توریست و گردشگران شده است .

به گزارش سفر باتو ، در ادامه باید افزود شهر باکو از لحاظ تقسیم بندی شهری به دوازده منطقه مهم تقسیم شده است که هر منطقه دارای جاذبه های گردشگری متنوع و چشمگیری است . البته منطقه تاریخی ایچری شهر اغلب آثار تاریخی شهر را در خود جای داده است . همچنین شهر باکو به عنوان کم ارتفاع ترین پایتخت دنیا نیز شناخته می شود و در آخر باید گفت این شهر جمعیتی بالغ بر دومیلیون و پانصد هزار نفر را در خود جای داده است . 

 

تور باکو  دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی فراوانی است که اغلب تفریحات را میتوانید در امتداد بلوار باکو مشاهده کنید و برای بازدید از آثار تاریخی شهر به ایچری شهر بروید . 

 ایچری شهر : این منطقه تاریخی دارای آثار باستانی متعددی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . این منطقه در قرون وسطی پایتخت حکومت شیروان‌ شاهان بوده است و بسیاری از آثار تاریخی این منطقه در همین دوران ساخته شده است . ضمن بازدید از این منطقه به دیدن قلعه دختر ، دروازه مراد و کاخ شیروان شاهان بروید .

Interests
None yet.