index
Bio

کیش یکی از زیباترین جزایر جنوبی در نزدیکی آب های خلیج فارس است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. سالانه افراد بسیاری از سراسر ایران با تور کیش به این جزیره سفر می کنند تا از دیدنی های شگفت انگیزش لذت ببرند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بهترین دیدنی های این جزیره در تور کیش قیمت مناسب  بیشتر آشنا کنیم.

 

به گزارش سفر باتو ، عده بسیاری فکر می کنند که سفر یعنی گشت و گذار و خرید و خیابان گردی، سفر یعنی پیدا کردن رستوران های ناب برای خوردن غذاهای محلی و سنتی، اما سفر تنها به این ها ختم نمی شود! سفر یعنی کشف راز و رمزها و سفر در تاریخ، یعنی کشف داستان هایی که پشت هر خانه تاریخی یا هر بنای قدمتی وجود دارد و درخت سبز کیش، یکی از همان رازهایی است که می توانید کشف اش کنید!

درختی کهنسال که حدود 500 الی 600 سال قدمت دارد. شاخه های سبز این درخت هر سال می رویند و با هر رویش به دور تنه خود درخت می پیچند و رنگی سبز را پدید می آورند و به همین دلیل با چنین نامی شهرت یافته است. این درخت در واقع همان درخت انجیر یا لور است که در دوره ایلخانی ها به کیش آورده شد. در اطراف این درخت فضای سبزی برای استراحت وجود دارد که می توانید بر روی نیمکت ها نشسته و از دیدن مناظر لذت ببرید.

 خانه مردم شناسی بومیان کیش

خانه مردم شناسی کیش بنایی با قدمت 200 ساله است. درون این خانه را با وسایل قدیمی و شاید جدیدی طراحی کرده اند که مردم بومی کیش در خانه های شان از آن ها استفاده می کنند و در اصل هدف از چنین طراحی، آشنایی مردم با نحوه زندگی مردم بومی این جزیره می باشد. این خانه 15 اتاق دارد و در گوشه به گوشه آن می توانید اصالت و میهمان نوازی مردمان جنوب کشورمان را لمس کنید. صاحب اصلی این خانه تاجری معروف با نام عبدالله بن شاهین بوده است که در 80 سال گذشته به دلیل تجارت وسیعش شهرت بسیاری در کیش داشته است. این خانه از قسمت های مختلفی همچون حیاط اندرونی، انبارخرما، مکتب خانه، انبار ابزار مخصوص صد و ماهیگیری، آشپزخانه و اتاق های متعدد تشکیل شده است.

Interests
None yet.