400
Bio

موزه آتاتورک

خانه ساده ای که روزی نخستین رئیس جمهور قانونی ترکیه در آن سکونت داشت امروزه به عنوان موزه ای با اهمیت معرفی می شود. آتاتورک نزد مردم کشورش محبوبیت فوق العاده زیادی دارد، به همین علت جای شگفتی نیست که بدانید این مکان همواره مملو از جمعیت است. او تا سال 1919 در همین منزل کوچک زندگی می کرد. بخشی از لوازم شخصی، لباس ها، عکس های یادگاری و دست نوشته های او از تاریخ 1942 میلادی به نمایش عمومی درآمده اند. در سراسر این شهر شگفت انگیز هزاران مکان دیدنی بی نظیر وجود دارد که هر یک به نحوی دارای اهمیت به سزای تاریخی بوده و قابل توجه و تقدیر در تور استانبول آفر مناسب  هستند.

یکی از بهترین تصمیم گیری ها برای گذراندن تعطیلات سفر به آن جاست. هرچند هزینه ها تا حدی مایه نگرانی هستند؛ اما قیمت تور استانبول دامنه گسترده ای دارد و با بودجه ای معقول و مناسب نیز می توان از این فرصت بهره برد.

 

موزه موزاییک

به گزاش سفر باتو ، موزه موزاییک، درواقع بازمانده ای از دیواره های یک کاخ بزرگ از دوره امپراطوری روم است. زمانی که نام استانبول کنونی قسطنطیه بود قصری عظیم در گوشه از شهر به چشم می خورد که تا سال ها در زیر خاک مدفون باقی مانده بود. در سال 1935 میلادی و در جریان کاوش های باستان شناسی که در این منطقه صورت گرفت چندین هزار قطعه کاشی مربوط به عصر بیزانس یافت شد. در حال حاضر بسیاری از گردشگران برای تماشای هنر کهن رومی ها به این مکان می آیند. نقوشی به غایت جذاب و چشم نواز که یادآور نقاشی های اصیل ایتالیایی هستند.

هنوز شگفتی های بی شماری در این شهر وجود دارد که از آن ها بی خبر هستید. اگر هنوز درباره راه های سفر به آن جا اطلاعات کافی ندارید؛ باید گفت تور زمینی استانبول نیز می تواند گزینه مناسبی برای معرفی باشد.

Interests
None yet.